Official results from the 29th Scullers Head of the Potomac


Events

1 Youth/Novice Single (M&W)
2 Open Single (M&W)
3 Intermediate Single (M&W)
4 Lightweight Single (M&W)
5 Men’s Club Eight
6 Masters Single (M&W)
7 Senior Master Single (M&W)
8 Grand Master Single (M&W)
9 Open Double (M&W)
10 Veteran Single (M&W)
11 Open Eight (M&W)
12 Masters Four-with (M&W)
13 Masters Double (M&W)
14 Women’s Club Eight
15 Masters Mixed Double
16 Men’s Four-with
17 Youth Eight (M&W)
18 Open Quad (M&W)
19 Women’s Four-with
20 Open Mixed Double
21 Masters Eight (M&W)
22 Youth Four-with (M&W)
23 Club Double/Pair(M&W)/Parent-Child Double
24 Mixed Eight
25 Grand Challenge Octuple


Results

1 Youth/Novice Single (M&W)


Event # 1A  Men's Youth Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1      4  Medish, Vadim                   Potomac Boat Club              19:37.5
2      2  Young, Giorgio                  Potomac Boat Club              19:47.0
3      1  Giles, Brian                    Wake Rowing                    20:50.6
4      3  Pinkerton, James                Potomac Boat Club              21:04.0


Event # 1B  Women's Youth Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1      7  Bax, Christina                  Potomac Boat Club              21:07.6
2      8  Massey, Amanda                  Vsculls                        23:04.1
3      9  Purslow, Courtney               Vsculls                        23:28.2


Event # 1C  Men's Novice Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     13  O'Brien, Jameson                Occoquan Boat Club             19:27.1
2     12  Morgan, Joe                     Bishop Ireton HS Crew Club     21:57.1


Event # 1D  Women's Novice Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     16  Morgan, Sarah                   Bishop Ireton HS Crew Club     24:44.8


2 Open Single (M&W)


Event # 2M  Men's Open Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     24  Gorman, Sean                    Potomac Boat Club              17:08.0
2     30  Baum, Kevin                     Potomac Boat Club              17:16.4
3     22  Malone, Michael                 Potomac Boat Club              17:18.9
4     31  McEwan, Brendan                 Georgetown University          17:23.4
5     28  Frank, Taylor                   Potomac Boat Club              17:30.4
6     27  Hayburn, John                   Malta Boat Club                17:40.2
7     23  Nudd, Leeds                     Virginia Boat Club             17:42.7
8     26  Moncton, Jon                    Potomac Boat Club              18:00.8
9     29  Gibel, Kurt                     George Mason University        18:14.6
10    25  Hull, Bradley                   Occoquan Boat Club             18:55.6


Event # 2W  Women's Open Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     36  Shumway, Margot                 Potomac Boat Club              18:12.9
2     38  Stasha Carle                    US Training Center             18:26.7
3     43  Jessi Reel                      US Training Cener              18:29.6
4     37  Stainken, Katie                 Potomac Boat Club              18:30.4
5     40  Reddick, Catherine              Penn AC/ Undine                18:30.5
6     39  Gaab, Meghan                    Potomac Boat Club              18:41.0
7     41  Wimberley, Morgan               Potomac Boat Club              19:04.5
8     42  Ralston, Becky                  Alexandria Community Rowing    20:45.7
      35  Bokulich, Maria                 Potomac Boat Club              Scratch


3 Intermediate Single (M&W)


Event # 3M  Men's Intermediate Single

   No entries in this event this year.


Event # 3W  Women's Intermediate Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     44  Constantino, Abigail            Capital Rowing Club            24:59.5


4 Lightweight Single (M&W)


Event # 4M  Men's Lightweight Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     47  Walters, Andrew                 Occoquan Boat Club             18:35.7
2     48  Ward, Alex                      UGA Rowing Club                20:32.4


Event # 4W  Women's Lightweight Single

   No entries in this event this year.


5 Men’s Club Eight


Event # 5   Men's Club Eight

#    BOW  NAME                         CLUB                         ADJTIME  PEN
1     57  Nelson, Marj                 Potomac Boat Club            14:44.5     
2     63  Manning, Leonard             Chaminade High School        14:46.5     
3     61  Kelly, Andrew                University Barge Club        14:53.8     
4     58  McKay, Steff                 Capital Rowing Club          14:58.6     
5     59  Heitlinger                   Georgetown University        15:00.0     
6     67  Georgetown Freshmen          Georgetown                   15:02.7     
7     62  Nguyen, Apollo               Potomac Boat Club            15:17.7   30
8    253  Werring, Thomas              Chaminade High School        15:31.9     
9     65  Petrillo, Alex               Chaminade High School        15:34.7     
10    60  Stratmoen, Michael           D.C. Strokes Rowing Club     16:31.5     
11    64  Bint, Kane                   D.C. Strokes Rowing Club     17:02.2     
12    66  Atwal, Par                   D.C. Strokes Rowing Club     21:12.2     


6 Masters Single (M&W)


Event # 6M  Men's Master Single

#    BOW  NAME                         CLUB                         ADJTIME  PEN
1     71  Bautista, Edwin              Hampton Roads Rowing Club    20:24.2   60
2     72  Riddle, Thomas               Prince William Rowing Club   20:55.5     
3     73  Burrington, Carson           Raleigh Rowing Center        21:27.5     
      69  Shalabi, Khalil              NYAC                         Scratch     
      70  Howe, Barclay                Potomac Boat Club            Scratch     


Event # 6W  Women's Master Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     78  Vigeant-Langlois, Laurence      Vsculls                        20:39.7
2     77  Gonyea, Katherine               Alexandria Community Rowing    21:12.6
3     79  Wentz, Hilary                   Alexandria Community Rowing    21:50.0
      76  Skeffington, Kristina           NYAC                           Scratch


7 Senior Master Single (M&W)


Event # 7M  Men's Senior Master Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     82  Lewis, Rich                     Potomac Boat Club              18:27.1
2     87  Pietra, Peter                   Potomac Boat Club              19:01.4
3     84  Oxnam, Geoff                    Unaffiliated                   19:13.5
4     86  Wegryn, Richard                 University Barge Club          20:27.1
5     88  Folger, Peter                   Capital Rowing Club            20:55.9
6     83  Herring, Bruce                  Conodoguinet Creek Rowing Club 21:12.4
      85  Caudron, Emmanuel               Potomac Boat Club              Scratch


Event # 7W  Women's Senior Master Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     92  Cole,Cindy                      Potomac Boat Club              20:08.2
2     91  Dinion, Carol                   Occoquan Boat Club             20:31.4
3     93  Hollins, Rebecca                Capital Rowing Club            21:09.0
4     96  Terreberry, Cathy               South Niagara Rowing Club      21:32.3
5     94  Goodwin, Joanne                 Alexandria Community Rowing    22:31.0
      97  Quinn, Robin                    Occoquan Boat Club             Scratch


8 Grand Master Single (M&W)


Event # 8M  Men's Grand Master Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    101  Schmitt, Steve                  Potomac Boat Club              18:12.3
2    100  Spousta, Bob                    Occoquan Boat Club             18:20.2
3    107  Love, Greg                      Potomac Boat Club              18:45.8
4    105  Selden, Chuck                   Potomac Boat Club              19:17.9
5    103  Paduda, Joe                     Syracuse Alumni Rowing Assoc   19:37.1
6    106  Pugliese, Paul                  Greenwich Crew                 20:10.5
7    108  Baxter, Tim                     Potomac Boat Club              20:47.1
8    140  Cesewski, Walter                Baltimore Rowing Club          20:56.0
9    104  Marten, Thomas                  Aviron Club de Villennes Poiss 22:30.4
     102  Brown, Mark                     Occoquan Boat Club             Scratch


Event # 8W  Women's Grand Master Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    112  Ryan, Barbara                   Potomac Boat Club              24:44.2
2    115  Salters, Caryl                  Potomac Boat Club              25:02.6
3    114  Upchurch, Jeni                  Thompson Boat Center           26:10.1


9 Open Double (M&W)


Event # 9M  Men's Open Double

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    122  K. Baum/J.Brown                 Potomac Boat Club              16:11.2
2    119  A. Huertas/J. Moncton           Potomac Boat Club              16:36.5
3    120  M. Alloway/Leeds Nudd           Saugatuck Rowing Club/VA BC    16:38.1
4    123  D. Currie/Pasko-Reader, Andrew  Occoquan Boat Club             16:52.4
5    121  J. Carrasco/N. Underwood        Capital Rowing Club            18:30.6


Event # 9W  Women's Open Double

#    BOW  NAME                         CLUB                         ADJTIME  PEN
1    132  Kalmoe/Tomek                 US Training Center           16:57.2     
2    128  R. TBD/R. TBD                Potomac Boat Club            17:02.7     
3    126  K. Stainken/M. Wimberley     Potomac Boat Club            17:16.6     
4    131  R. TBD/R. TBD                Potomac Boat Club            17:24.6     
5    130  S. Sikes/K. Taylor           Alexandria Community Rowing  18:35.7     
6    127  B. Ralston/B. Westlund       Alexandria Community Rowing  20:28.5   30
7    129  D. Julian/L. Meltzer         Lehigh University            21:41.0     


10 Veteran Single (M&W)


Event #10M  Men's Veteran Single

#    BOW  NAME                  CLUB                  TIME     ADJTIME  AGE  PEN
1    136  Klecatsky, Larry      NYAC                  20:22.8  19:16.1   68     
2    135  Edwards, Randle       Potomac Boat Club     22:05.7  19:48.8   75     
3    134  Young, Neal           Potomac Boat Club     20:15.7  20:00.4   62     
4    142  Bennett, Ben          Rivanna Rowing Club   21:38.5  20:12.9   70     
5    139  Hatch, Jim            Potomac Boat Club     21:45.1  20:56.4   66     
6    138  Beckner, Bruce        Thompson Boat Center  21:51.1  21:51.1   60     
7    141  Lavery, John          Potomac Boat Club     24:57.6  22:07.3   78     
8    137  Audroue, Kenneth      Potomac Boat Club     25:28.3  25:26.8   64   30


Event #10W  Women's Veteran Single

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    145  Soller, Phyllis          Capital Rowing Club     23:04.1  22:48.8   62
2    146  Perrone, Dana            Thompson Boat Center    23:15.0  22:59.7   62


11 Open Eight (M&W)


Event #11M  Men's Open Eight

#    BOW  NAME                         CLUB                         ADJTIME  PEN
1    155  TBD                          Potomac Boat Club            14:03.3     
2    156  Geager                       Georgetown University        14:27.4     
3    152  Schumer, Lauren              Potomac Boat Club            14:37.7     
4    153  Muskett, Jack                Lehigh University            15:03.3     
5    154  Zimmerman, Dan               U. of Mary Washington        16:04.8   30


Event #11W  Women's Open Eight

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    158  Pugliese                        Georgetown University A        16:26.5
2    159  Sprague, Kelly                  Lehigh University              16:36.4
3    160  Joyal                           Georgetown University B        16:42.9
4    165  Hambleton                       Georgetown University D        16:45.8
5    162  McLaughlin                      Georgetown University C        16:56.8
6    157  Richards, Ayla                  George Washington University   16:57.9
7    161  Strahs, Leia                    University of Mary Washington  17:15.8
     163  Rogers, Heather                 American University            Scratch


12 Masters Four-with (M&W)


Event #12M  Men's Masters Four-with

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    166  Nelson, Marj             Potomac Boat Club       16:24.4  16:16.6   39
2    172  McKay, Steff             Capital Rowing Club     17:16.8  17:01.1   42
3    168  Hou, Phi                 TBC Community Rowing    17:41.0  17:15.7   45
4    169  Cleveland, Lidia         Prince William RC       18:21.4  17:59.5   44
5    171  Underhill, Eric          D.C. Strokes RC         18:21.6  18:11.4   40
6    170  Leth, Colleen            King's Crown RA         19:01.3  18:11.5   51
7    167  Sorensen, T.             Prince William RC       19:47.7  18:43.0   54


Event #12W  Women's Masters Four-with

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    178  Abell, Gretchen          Capital Rowing Club     18:24.7  18:14.5   40
2    187  Medlock, Kristina        Prince William RC       19:12.1  18:26.8   50
3    180  Bartick, Claire          Capital Rowing Club     18:33.6  18:33.6   34
4    181  Roman, Lee               Annapolis Rowing Club   18:47.7  18:37.5   40
5    176  Moore, Sammi             Prince William RC       20:19.8  19:09.7   55
6    188  Webb, Patti              Capital Rowing Club     19:47.0  19:34.1   41
7    182  Stratmoen, Michael       D.C. Strokes RC         19:56.2  19:34.3   44
8    183  Smith, Mitsu             Capital Rowing Club     19:47.3  19:45.6   36
9    184  O'Connor, Sally          WeCanRow DC             20:56.1  19:46.0   55
10   175  Mulholland, Rebecca      TBC Community Rowing    20:53.7  19:54.1   53
11   186  Felker, Tracie           Potomac Boat Club       21:45.9  20:06.1   60
12   177  O'Connor, Sally          Potomac Boat Club       21:27.2  20:27.6   53
13   179  Snyder, Karen            Alexandria CR           23:04.3  22:14.5   51
14   185  Feder, Lester            D.C. Strokes RC         25:30.2  24:44.9   50


13 Masters Double (M&W)


Event #13M  Men's Masters Double

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    194  B. Cox/E. Ryan           Potomac Boat Club       17:53.0  16:13.2   60
2    191  M. Alloway/Nick Holland  Saugatuck RC/PBC        17:06.9  16:17.1   51
3    192  W. Cesewski/C. Selden    Potomac Boat Club       18:22.8  16:43.0   60
4    195  B. Biddle/B. Dyott       Annapolis Rowing Club   18:00.9  16:56.2   54
5    193  T. Riddle/A. Torres      Prince William RC       19:30.3  18:20.2   55


Event #13W  Women's Masters Double

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    198  C. Coffman/H. Kerner     Rivanna Rowing Club     18:03.4  17:34.5   46
2    201  G. Edie/J. Hopkins       Potomac Boat Club       19:46.7  18:19.4   58
3    116  Colombo, Molly           Vsculls                 19:38.8  18:39.2   53
4    199  C. Cole/B. Ryan          Potomac Boat Club       19:52.4  18:52.8   53
5    202  R. Coughenour/D. Fergus+ Prince William RC       19:15.4  18:53.5   44
6    203  N. Petrisko/J. Rilling   Potomac Boat Club       20:28.5  19:33.9   52
7    200  K. Gonyea/H. Wentz       Alexandria CR           19:40.0  19:36.5   37
8    205  T. Crahan/A. Reid        Alexandria CR           22:20.3  20:13.3   64
9    204  J. Flanders/E. Kelleher  Potomac Boat Club       21:25.5  20:35.7   51
     206  K. Hughes/K. Landauer    Potomac Boat Club       Scratch              


14 Women’s Club Eight


Event #14   Women's Club Eight

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    212  Levine, Whitney                 Lehigh University              16:52.4
2    218  Weinstein                       Georgetown University          17:13.8
3    216  Shankles, Audrey                Alexandria Crew Boosters       17:23.9
4    213  Monahan, Maura                  University of Mary Washington  18:17.9
5    215  Chiras, Casey                   University of Maryland College 18:25.2
6    217  Stratmoen, Michael              D.C. Strokes Rowing Club       19:23.4
7    214  Henry, Michael                  Annapolis Rowing Club          19:34.5


15 Masters Mixed Double


Event #15   Masters Mixed Double

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    222  C. Dinion/R. Spousta     Occoquan Boat Club      18:00.7  17:06.1   52
2    223  C. Durfee/C. Sutliff     Potomac Boat Club       20:23.0  17:12.1   72
3    224  R. Adams/M. Heisey       Prince William RC       19:00.1  17:44.5   56
4    225  M. Nix/T. Nix            Annapolis Juniors Crew  18:05.0  18:03.3   36


16 Men’s Four-with


Event #16   Men's Four-with

#    BOW  NAME                         CLUB                         ADJTIME  PEN
1    231  Stulgis                      Georgetown University A      16:06.9     
2    238  Liu                          Georgetown University B      16:08.8     
3    229  Schumer, Lauren              Potomac Boat Club            16:23.8     
4    230  Hofbauer, Alex               Haunted Mansion RA           16:30.1     
5    236  McKay, Sue                   Capital Rowing Club          16:53.9     
6    239  Calabro, Rose                Potomac Boat Club            16:54.5     
7    233  Mathieu, CJ                  Georgetown Boat Club         17:04.5     
8    235  Underhill, Eric              D.C. Strokes Rowing Club     17:24.2     
9    237  Laughlin, Hannah             U. of Mary Washington        17:32.2     
10   234  Zimmerman, Dan               U. of Mary Washington        17:48.7     
11   240  Spruill, Joe                 Capital Rowing Club          19:10.4   30
     232  Smith, Hannah                American University          Scratch     


17 Youth Eight (M&W)


Event #17M  Men's Youth Eight

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    252  Cruz, Jobelle                   Old Dominion Boat Club         15:00.8
2    244  Checca, Andrew                  Chaminade High School          15:04.5
3    248  Monahan, Patrick                Chaminade High School          15:17.5
4    242  TBD                             Thompson Boat Center           15:30.1
5    241  Zicker, Allie                   Old Dominion Boat Club         15:43.4
6    246  Triay, Andrew                   Poet Rowing Association        15:50.9
7    250  Smith, Will                     Bethesda Chevy Chase HS        16:36.3
8    247  Tessier, Lucien                 Bethesda Chevy Chase HS        16:44.2
9    251  Weiss, Aaron                    Poet Rowing Association        16:48.9
10   243  Zagami, Joe                     Annapolis Juniors Crew         17:35.5
11   245  McCreary, Kate                  Woodrow Wilson High School     18:23.5
12   249  Moylan, Chris                   DeMatha Catholic High School   18:45.2


Event #17W  Women's Youth Eight

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    257  Blumenstein, Rachel             Old Dominion Boat Club         17:00.5
2    259  Molina, Christianne             Thompson Boat Center           17:17.6
3    264  Davis, Cameron                  Annapolis Juniors Crew         17:28.6
4    256  Saracina, Laura                 Thompson Boat Center           17:28.7
5    261  Poff, Kim                       Old Dominion Boat Club         17:43.0
6    265  Parker, Lizzy                   Thompson Boat Center           18:55.6
7    262  Schlobohm, Christina            Thompson Boat Center           19:10.7
8    263  Tiger, Wilson                   Woodrow Wilson High School     19:11.9
9    258  Schreiber, Hannah               Bethesda Chevy Chase HS        19:46.0
10   260  Silverstein, Claire             Poet Rowing Association        19:52.1
11   267  Burns, Rebecca                  Annapolis Juniors Crew         20:21.2
12   266  Tiger II, Wilson                Woodrow Wilson High School     20:27.7


18 Open Quad (M&W)


Event #18M  Men's Open Quad

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    272  Stitt, Sam               Potomac Boat Club       15:05.7  15:05.7     
2    270  Alloway, Mark            Potomac Boat Club       17:13.1  16:22.5   52


Event #18W  Women's Open Quad

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    279  Kalmoe, Megan            US Training Center      15:42.1  15:42.1     
2    275  TBD                      Potomac Boat Club       16:07.9  16:07.9     
3    276  Berry, Mary              Alexandria CR           21:52.3  19:54.7   64
4    271  Parker, Doris            Alexandria CR           21:16.1  20:00.8   57
     277  TBD                      Potomac Boat Club       Scratch              


19 Women’s Four-with


Event #19   Women's Four-with

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    284  Valle-Fitzgerald                Georgetown University A        17:33.2
2    288  Hambleton                       Georgetown University B        17:45.5
3    283  Dopkeen, Bess                   Alexandria Crew Boosters       17:55.6
4    281  Kearns, Meghan                  George Washington University   19:38.5
4    285  Strahs, Leia                    University of Mary Washington  19:38.5
5    280  TBC Racing                      TBC Racing                     19:41.8
6    287  Laughlin, Hannah                University of Mary Washington  20:03.3
7    282  Wolff, Eric                     Capital Rowing Club            20:41.6
8    286  Stratmoen, Michael              D.C. Strokes Rowing Club       22:20.1


20 Open Mixed Double (M&W)


Event #20   Open Mixed Double

   No entries in this event this year.


21 Masters Eight (M&W)


Event #21M  Men's Masters Eight

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    289  Nelson, Marj             Potomac Boat Club       15:12.2  14:30.3   50
2    292  Higgins, Molly           St. Andrew's Alumni     16:04.4  15:13.8   52
3    295  Nelson, Marj             Hoya Boat Club          16:01.7  15:15.6   51
4    293  Sorensen, T.             Prince William RC       16:40.9  15:50.3   52
5    290  Walsh, Irene             Alexandria CR           16:38.1  16:00.2   49
6    296  Underhill, Eric          D.C. Strokes RC         16:25.0  16:10.5   42
7    294  Lukban, Matt             Alexandria CR           17:30.5  16:20.5   56
8    299  Kuntz, Dick              TBC Community Rowing    17:28.2  16:28.3   54
9    291  Fisher, Julie            TBC Community Rowing    18:05.9  17:35.6   47
10   298  O'Sullivan, Sheila       D.C. Strokes RC         18:44.5  18:32.6   41
11   300  Atwal, Par               D.C. Strokes RC         20:28.8  20:25.6   37


Event #21W  Women's Masters Eight

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    305  Medlock, Kristina        Prince William RC       17:26.0  16:44.1   50
2    304  Abell, Gretchen          Capital Rowing Club     17:07.0  17:05.5   36
3    308  Boucher, Desiree         TBC Community Rowing    17:52.9  17:26.1   46
4    307  Calabro, Rose            Potomac Boat Club       18:41.7  17:46.5   53
5    310  Felker, Tracie           Potomac Boat Club       19:52.0  17:47.6   65
6    303  Poff, Kim                Alexandria Crew Booste+ 18:14.0  18:06.8   39
7    311  Mulholland, Rebecca      TBC Community Rowing    19:13.4  18:13.5   54
8    309  Webb, Patti              Capital Rowing Club     18:48.9  18:41.7   39
9    306  Graves, Melissa          Thompson Boat Center    20:07.7  19:44.3   45


22 Youth Four-with (M&W)


Event #22M  Men's Youth Four-with

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    316  Tiger IV, Wilson                Woodrow Wilson High School     16:42.9
2    317  Ulbricht, Marta                 Annapolis Juniors Crew         17:23.3
3    315  Keating, Greg                   Thompson Boat Center           17:40.8
4    318  Garland, Logan                  DeMatha Catholic High School   18:33.5
5    314  Eckenwiler, Nick                Woodrow Wilson High School     19:05.0


Event #22W  Women's Youth Four-with

#    BOW  NAME                         CLUB                         ADJTIME  PEN
1    326  Saracina, Laura              Thompson Boat Center         18:44.3     
2    321  Davis, Cameron               Annapolis Juniors Crew       18:47.5     
3    328  Schlobohm, Christina         Thompson Boat Center         18:49.4     
4    323  Schreiber, Hannah            Bethesda Chevy Chase HS      19:05.6     
5    324  Issacs, Sarah                Poet Rowing Association      20:17.5     
6    327  Htay, Nancy                  Bethesda Chevy Chase HS      20:59.2     
7    329  Wolf, Zena                   Bethesda Chevy Chase HS      22:53.0     
8    325  Tiger III, Wilson            Woodrow Wilson High School   22:58.9   30


23 Club Double/Pair(M&W)/Parent-Child Double)


Event #23M  Men's Club Double

   No entries in this event this year.


Event #23W  Women's Club Double

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    332  C. Davies/S. Frayne             Potomac Boat Club              19:53.7
2    333  TBC Racing                      TBC Racing                     25:36.0


Event #23P  Parent-Child Double

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    335  S. Downing/W. Downing           West Side Rowing Club          18:04.4



Event #23MP  Men's Open Pair

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    336  Carey/Scribner                  Georgetown University A        17:31.5
2    337  Nelson/Geager                   Georgetown University B        22:20.5


Event #23WP  Women's Open Pair

   No entries in this event this year.


24 Mixed Eight



Event #24   Mixed Eight

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    340  Moore, Sammi             Prince William RC       18:27.2  17:53.2   48
2    338  Fitzpatrick, Mike        Capital Rowing Club     18:35.0  18:35.0     
3    339  Gates, Emily             Thompson Boat Center    19:30.0  19:30.0     


25 Grand Challenge Octuple



Event #25   Grand Challenge Octuple

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME     ADJTIME  AGE
1    344  Gordon, Scott            Alexandria CR           16:51.1  16:51.1     
2    343  O'Connor, Sally          Potomac Boat Club       18:11.4  17:29.5   50



Click here to go back to the results page
.