Official results from the 27th Scullers Head of the Potomac


Events

1 Youth/Novice Single (M&W)
2 Open Single (M&W)
3 Intermediate Single (M&W)
4 Lightweight Single (M&W)
5 Men’s Club Eight
6 Masters Single (M&W)
7 Senior Master Single (M&W)
8 Grand Master Single (M&W)
9 Open Double (M&W)
10 Veteran Single (M&W)
11 Open Eight (M&W)
12 Masters Four-with (M&W)
13 Masters Double (M&W)
14 Women’s Club Eight (M&W)
15 Masters Mixed Double
16 Men’s Four-with
17 Youth Eight (M&W)
18 Open Quad (M&W)
19 Women’s Four-with
20 Open Mixed Double (M&W)
21 Masters Eight (M&W)
22 Youth Four-with (M&W)
23 Club Double/Pair(M&W)/Parent-Child Double
24 Mixed Eight
25 Grand Challenge Octuple


Results

1 Youth/Novice Single


Event # 1A  Men's Youth Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1      3  Giles                           Wake Rowing                    16:59.34
2      2  Hardy                           Wake Rowing                    17:35.35
3      4  Rasmussen                       Potomac Boat Club              20:26.42
4      1  Young                           Potomac Boat Club              21:49.07


Event # 1B  Women's Youth Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1      8  Brown                           Unaffiliated                   21:41.83


Event # 1C  Men's Novice Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1      6  Walters                         Occoquan Boat Club             19:23.21
1	   5  Bautista                        Hampton Roads Rowing Club      20:04.43
2	   7  Morse                           Capital Rowing Club            20:24.27


Event # 1D  Women's Novice Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME  
1	   9  Wang                            Capial Rowing Club             21:38.62	 
2	  10  Keenan                          Three Rivers Rowing Assoc      22:52.29
3	  11  Del Castillo                    Thompson Boat Center           24:21.34	


2 Open Single (M&W)


Event # 2M  Men's Open Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME       PEN
1     12  Stitt                           Rutgers University             16:35.62
2     16  Greer                           Potomac Boat Club              17:13.32
3     17  Churchill                       Vesper Boat Club               17:14.79
4     23  Aller                           Potomac Boat Club              17:17.79
5     27  Anderson                        Princeton Training Center      17:18.46
6     13  Gorman                          Potomac Boat Club              17:20.53
7     18  Brown                           Vesper Boat Club               17:26.77
8     20  Winters                         Baltimore Rowing Club          17:33.33   30
9     22  Nudd                            Virginia Boat Club             17:44.57
10    26  D'Alba                          Undine Barge  Club             17:45.60
11    15  Myhr                            George Washington RA           17:46.71
12    14  Malone                          Potomac Boat Club              17:49.24
13    19  Mancusi-Ungaro                  Undine Barge Club              17:54.23
14    25  Golding                         Camp Randall Rowing Club       18:16.37
15    21  Blankertz                       Potomac Boat Club              18:17.64
16    24  TBD                             Unaffiliated                   18:25.41


Event # 2W  Women's Open Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     30  Sickler                         Potomac Boat Club              18:26.17
2     40  Shumway                         Potomac Boat Club              18:28.79
3     29  Dampeer                         Potomac Boat Club              18:38.15
4     41  Carle                           Princeton Training Center      18:41.86
5     31  Mygatt                          Potomac Boat Club              18:43.26
6     37  Trowbridge                      Potomac Boat Club              18:50.40
7     33  Matia                           Potomac Boat Club              18:53.52
8     42  Gay                             Potomac Boat Club              18:55.02
9     38  Stainken                        Capital Rowing Club            18:59.99
10    39  Westenfeld                      Potomac Boat Club              19:24.26
11    35  Sargeant                        Potomac Boat Club              19:31.54
12    34  Stiver                          Potomac Boat Club              20:00.41
13    32  Raila                           Saugatuck Rowing Club          DNS    


3 Intermediate Single (M&W)


Event # 3M  Men's Intermediate Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     43  Aydlett                         Raleigh Rowing Center          19:17.01


Event # 3W  Women's Intermediate Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     46  Schreffler                      Capital Rowing Club            20:33.94
2     45  Stutz                           Three Rivers Rowing Assoc      22:28.66


4 Lightweight Single (M&W)


Event # 4M  Men's Lightweight Single

   No entries in this event this year.


Event # 4W  Women's Lightweight Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     48  Barker                          Potomac Boat Club              19:59.09
2     47  Balino                          College of William and Mary    23:39.59


5 Men’s Club Eight


Event # 5   Men's Club Eight

#    BOW  NAME                         CLUB                         TIME  
1     50  TBD                          Georgetown University        14:42.91     
2     51  Nguyen                       Potomac Boat Club            15:25.29   
3     52  TBD                          Georgetown University        15:57.31     
4     54  Konner                       Capital Rowing Club          16:27.68   
5     53  Wang                         Capital Rowing Club          17:16.13 
6     57  Stewart                      D.C. Strokes  Rowing Club    17:37.40    
7     56  Holland                      USMC/Henderson Hall          17:55.41   
8     55  Peppers                      D.C. Strokes Rowing Club     19:28.40   


6 Masters Single (M&W)


Event # 6M  Men's Master Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     60  Nix                             Annapolis Rowing Club          18:39.56
2     61  Rowley                          Unaffiliated                   19:28.01
3     63  Cors                            Capital Rowing Club            20:06.66
4     64  Cromartie                       Capital Rowing Club            20:32.34


Event # 6W  Women's Master Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     67  Gerken                          St. John's College             20:41.48
2     65  Fryc                            Capital Rowing Club            20:55.82
3     68  Flickinger                      Capital Rowing Club            21:17.65
4     69  Gonyea                          Alexandria Community Rowing    21:58.71
5     66  Wetten                          Alexandria Community Rowing    22:29.05


7 Senior Master Single (M&W)


Event # 7M  Men's Senior Master Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     72  Lewis                           Potomac Boat Club              18:51.61
2     75  McCoy                           Unaffiliated                   19:45.05
3     77  Holland                         Potomac Boat Club              20:06.67
4     76  Whitaker                        Baltimore Rowing Club          20:10.05
5     73  Platt                           Fairmount Rowing Assoc         20:43.57
6     71  Herring                         Conodoguinet Creek RC          21:51.57
7     74  Stanton                         Thompson Boat Center           22:11.45
8     70  Snyder                          Virginia Boat Club             DNS    


Event # 7W  Women's Senior Master Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     82  Dowling                         Potomac Boat Club              20:52.38
2     80  Dinion                          Potomac Boat Club              21:25.21
3     81  Hollins                         Alexandria Community Rowing    21:32.25
4     84  Goodwin                         Alexandria Community Rowing    22:34.24
5     83  Sinkowski                       Alexandria Community Rowing    23:03.62
6     78  Salters                         Potomac Boat Club              DNS


8 Grand Master Single (M&W)


Event # 8M  Men's Grand Master Single

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1     89  Terence Smith                   Annapolis Rowing Club          18:56.11
2     87  Bax                             Potomac Boat Club              18:57.00
3     85  Spousta                         Occoquan Boat Club             18:57.57
4     86  Selden                          Potomac Boat Club              19:29.85
5     88  Fountain                        Fairmount Rowing Assoc         19:57.59
6     91  Bristol                         Potomac Boat Club              20:35.37
7     94  McCready                        Thompson Boat Center           20:41.46
8     93  Rasmussen                       Potomac Boat Club              21:11.25
9     90  Blase                           Annapolis Rowing Club          21:29.04
10    96  Beckner                         Thompson Boat Center           21:52.76
11    95  Krupnick                        Thompson Boat Center           24:41.92
12    92  Daugherty                       UNC Masters Crew Club          27:49.29


Event # 8W  Women's Grand Master Single

#    BOW  NAME                         CLUB                         TIME  
1    101  Cole                         Potomac Boat Club            21:01.34     
2    100  Edie                         Potomac Boat Club            22:15.06     
3     97  Cann                         Rivanna Rowing Club          22:17.40
4     98  Denny                        Unaffiliated                 35:25.50
5     99  Graybeal                     Central PA Rowing Assoc      DNS         


9 Open Double (M&W)


Event # 9M  Men's Open Double

#    BOW  NAME                         CLUB                         ADJTIME 
1    102  Malonopolis                  Potomac Boat Club            17:10.46     
2    103  Wasalaski                    Occoquan Boat Club           17:16.51
3    134  Currie                       Unaffiliated                 17:20.33            


Event # 9W  Women's Open Double

#    BOW  NAME                         CLUB                           TIME   
1    109  Shumway                      Potomac Boat Club              17:32.90
2    110  Tomek                        Princeton Training Center      17:46.16
3    107  Mygatt                       Potomac Boat Club              17:52.45
4    105  Matia                        Potomac Boat Club              17:57.33
5    108  Knabe                        Potomac Boat Club              18:05.26
6    106  Stiver                       Potomac Boat Club              18:21.19


10 Veteran Single (M&W)


Event #10M  Men's Veteran Single

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME      ADJTIME   AGE
1    115  Sutliff                  Potomac Boat Club       21:03.55  17:35.65  70
2    117  Edwards                  Potomac Boat Club       21:58.22  18:00.17  73
3    120  Young                    Potomac Boat Club       20:17.17  18:14.77  60
4    116  Lewis                    Potomac Boat Club       21:07.97  18:42.17  63
5    111  Cesewski                 Baltimore Rowing Club   21:24.83  18:50.93  64
6    122  Bennett                  Rivanna Rowing Club     22:13.71  19:04.71  68
7    123  Pearson                  Unaffiliated            22:44.75  19:53.75  66
8    118  O'Donoghue               Potomac Boat Club       23:47.40  20:28.95  69
9    121  Lavery                   Potomac Boat Club       25:08.67  20:38.67  76
10   119  Churchill                Capital Rowing Club     24:17.17  20:49.27  70
11   114  Gilmour                  Potomac Boat Club       23:49.45  21:07.00  65
11   112  Law                      Potomac Boat Club       26:38.96  21:46.46  78
11   124  Audroue                  Potomac Boat Club       26:07.75  23:41.95  63
14   113  O'Donnell                Newport Aquatic Center  DNS       DNS


Event #10W  Women's Veteran Single

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME      ADJTIME   AGE
1    126  Perrone                  Thompson Boat Center    24:02.64  24:02.64  60
2    125  Soller                   Capital Rowing Club     24:05.20  24:05.20  60


11 Open Eight (M&W)


Event #11M  Men's Open Eight

#    BOW  NAME                         CLUB                         TIME       PEN
1    127  TBD                          Georgetown University        14:13.97   
2    134  Stiver                       Georgetown University        14:33.35   30    
3    128  Sacramo                      Potomac Boat Club            14:37.82     
4    132  Muskett                      Lehigh University            14:58.07    
5    129  Garrison                     George Washington RA         15:21.46   
6    133  Rabbin                       University of Maryland CP    15:35.84     
7    130  Fineberg                     University of Maryland CP    15:59.87    
8    131  Nguyen                       University of Maryland CP    DNS   


Event #11W  Women's Open Eight

#    BOW  NAME                         CLUB                           TIME   
1    140  TBD                          Georgetown University          16:15.11
2    141  TBD                          Thompson Boat Center           16:54.72
3    138  Levine                       Lehigh University              17:01.42
4    142  Chiras                       University of Maryland CP      17:36.17
5    139  Rose                         GU Alumni                      18:56.27
6    137  TBD                          Georgetown University          DNS    


12 Masters Four-with (M&W)


Event #12M  Men's Masters Four-with

#    BOW  NAME                  CLUB                         TIME      ADJTIME   AGE  
1    153  Willis                Occoquan Boat Club           17:57.42  16:04.92  61     
2    155  Russel                Prince William RC            18:04.53  17:17.28  49     
3    150  Fournier              Annapolis Rowing Club        18:22.51  17:21.76  52
4    151  Schumer               Potomac Boat Club            18:57.45  17:35.55  54     
5    152  TBD                   Prince William RC            DNS       DNS     
6    154  Garrity               Prince William RC            DNS       DNS

Event #12W  Women's Masters Four-with

#    BOW  NAME                  CLUB                         TIME      ADJTIME   AGE 
1    159  Baldwin               Saugatuck Rowing Club        18:33.24  18:16.59  40     
2    169  Abell                 Capital Rowing Club          18:48.51  18:38.61  37     
3    157  Wisniewski            Annapolis Rowing Club        19:16.89  18:57.99  41     
4    161  O'Connor-Petts        Alexandria Community Rowing  19:07.80  19:07.80       
5    166  Hott                  Alexandria Community Rowing  20:17.51  19:34.76  48     
6    156  Snyder                Alexandria Community Rowing  20:32.73  19:36.93  51     
7    160  Boyd                  Prince William RC            19:51.05  19:37.10  39     
8    163  Cummins               Thompson Boat Center         20:34.42  20:06.52  44     
9    162  Berkovich             Three Rivers Rowing Assoc    21:56.25  21:24.75  45     
10   168  O'Connell             Thompson Boat Center         22:44.46  21:38.76  53
11   164  Mackenzie             Unaffiliated                 22:35.42  22:00.32  46
12   165  Adams                 Prince William RC            24:23.41  23:55.51  44
13   167  Munoz                 D.C. Strokes Rowing Club     25:02.39  24:45.74  40
14   158  Dopkeen               Alexandria Community Rowing  DNS       DNS       73


13 Masters Double (M&W)


Event #13M  Men's Masters Double

#    BOW  NAME                  CLUB                          TIME      ADJTIME   AGE  
1    180  Majd                  Saugatuck Rowing Club         17:32.11  17:01.36  52     
2    179  Nix                   Annapolis Rowing Club         17:40.45  17:28.75  38
3    182  TBD                   Unaffiliated                  19:15.27  17:35.82  59     
4    181  Cesekski              Potomac Boat Club             19:45.12  17:59.37  60     
5	 177  Dejong                Alexandria Community Rowing	  19:47.06  18:51.26  51
6	 178  Fox                   Capital Rowing Club           19:46.92  19:22.17  43

Event #13W  Women's Masters Double

#    BOW  NAME                  CLUB                          TIME      ADJTIME   AGE  PEN
1    172  Padilla               Saugatuck Rowing Club         19:10.10  18:38.60  45     
2    175  Coughenour            Prince William RC             19:51.35  19:23.45  44     
3    174  Yanowitz              Three Rivers Rowing Assoc     20:29.08  20:21.43  36     
4    171  Hopkins               Potomac Boat Club             21:17.26  20:30.01  49
5    170  Fryc                  Capital Rowing Club           19:46.29  20:42.69  33   60                         
6    176  Furman                Occoquan Boat Club            22:38.76  21:16.86  56     
7    173  Rhea                  Prince William RC             25:05.63  24:39.83  51     


14 Women’s Club Eight (M&W)


Event #14   Women's Club Eight

#    BOW  NAME                         CLUB                             TIME   
1    191  Dopkeen                      Alexandria Community Rowing      17:26.57
2    189  TBD                          Georgetown University            17:37.11
3    194  TBD                          Georgetown University            17:44.16
4    192  Abell                        Capital Rowing Club              18:28.98
5    197  TBD                          Thompson Boat Center             18:30.48
6    195  Walter                       University of Maryland CP        19:00.61
7    190  Kreuter                      Capital Rowing Club              19:25.43
8    193  Snyder                       Alexandria Community Rowing      19:43.12
9    196  Gerlach                      Capital Rowing Club              DNS


15 Masters Mixed Double


Event #15   Masters Mixed Double

#    BOW  NAME                     CLUB                          TIME      ADJTIME   AGE
1    199  Cox                      Potomac Boat Club             19:55.22  18:27.92  57
2    198  Spousta                  Occoquan Boat Club            18:53.81  18:28.01  51
3    201  Smith                    Annapolis Rowing Club         19:07.71  18:45.66  42
4    200  Shaw                     Alexandria Community Rowing   24:24.18  22:56.88  57


16 Men’s Four-with


Event #16   Men's Four-with

#    BOW  NAME                             CLUB                           TIME  
1    212  Phillips                         George Washington RA           16:19.63  
2    203  Sacramo                          Potomac Boat Club              16:46.31   
3    204  TBD                              Georgetown University          17:20.22     
4    208  Konner                           Capital Rowing Club            18:34.14  
5    210  Morgan                           D.C. Strokes Rowing Club       18:49.10     
6    205  Roberts                          Capital Rowing Club            19:01.19    
7    207  Hemphill                         Cleveland State RC             19:09.87     
8    211  Holland                          USMC/Henderson Hall            19:37.67
9    209  Smith                            Capital Rowing Club            20:26.82
10   206  Fleck                            Capital Rowing Club            DNS


17 Youth Eight (M&W)


Event #17M  Men's Youth Eight

#    BOW  NAME                             CLUB                          TIME  
1    220  Villeneada                       Old Dominion Boat Club        15:21.09   
2    222  TBD                              Thompson Boat Center          15:24.09   
3    224  TBD                              Thompson Boat Center          16:10.20 
4    223  Terrel                           Old Dominion Boat Club        16:50.97  
5    221  Welch                            Annapolis Rowing Club         18:13.02     
6    225  TBD                              Thompson Boat Center          DNS 
7    226  Zagami                           Annapolis Rowing Club         DNS     
    

Event #17W  Women's Youth Eight

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME       PEN
1    229  TBD                             Thompson Boat Center           17:19.49   
2    231  TBD                             Thompson Boat Center           17:36.10     
3    230  Haitsuka                        Alexandria Community Rowing    17:50.76  
4    233  TBD                             Thompson Boat Center           18:54.74    
5    227  Poff                            Alexandria Community Rowing    19:10.13
6    228  Welch                           Annapolis Rowing Club          19:58.56   
7    236  TBD                             Thompson Boat Center           20:14.92   
8    294  Green                           Institute of Notre Dame        22:38.77   60  
9    232  Lewis                           Annapolis Rowing Club          24:40.83   
10   234  Stern                           Panther RC                     DNS         


18 Open Quad (M&W)


Event #18M  Men's Open Quad

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME   
1    237  TBD                             Prince William RC              19:45.75


Event #18W  Women's Open Quad

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME     
1    239  Shumway                         Potomac Boat Club              16:29.48  
2    238  Matia                           Potomac Boat Club              16:39.27  
3    242  Edie                            Potomac Boat Club              18:15.74 
4    240  Roberts                         Alexandria Community Rowing    20:45.23
5    241  Walsh                           Three Rivers Rowing Assoc      24:46.00


19 Women’s Four-with


Event #19   Women's Four-with

#    BOW  NAME                            CLUB                           TIME       PEN
1    251  Provided by Coach               Thompson Boat Center           18:35.79
2    258  Provided by Coach               Georgetown University          19:04.77
3    158  TBD                             Alexandria Community Rowing    19:12.34
4    243  Hott                            Alexandria Community Rowing    19:21.90
5    245  Walter                          University of Maryland CP      19:59.83
6    257  Provided by Coach               Georgetown University          20:21.48
7    252  O'Connor-Petts                  Alexandria Community Rowing    20:32.99
8    253  Provided by Coach               Thompson Boat Center           20:34.42
9    250  Konner                          Capital Rowing Club            20:36.47
10   244  Colwell                         Potomac Boat Club              20:39.88   60
11   255  Provided by Coach               Thompson Boat Center           20:48.77
12   246  Snyder                          Alexandria Community Rowing    21:16.66
13   254  Chiras                          University of Maryland CP      22:00.83
14   256  Hasan                           Capital Rowing Club            22:02.99
15   247  Hemphill                        Cleveland State RC             22:17.87
16   248  Calabro                         GU Alumni                      22:25.04
17   249  Ayers                           Capital Rowing Club            22:40.89


20 Open Mixed Double (M&W)


Event #20   Open Mixed Double

#    BOW  NAME                     CLUB                         TIME   
1    259  Wasalaski                Occoquan Boat Club           DNS


21 Masters Eight (M&W)


Event #21M  Men's Masters Eight

#    BOW  NAME                     CLUB                         TIME      ADJTIME   AGE
1    260  Shumer                   Potomac Boat Club            15:25.60  15:10.30  40
2    262  Nelson-Shapiro           Georgetown Boat Club         16:09.07  15:12.82  52
3    264  Gordon                   Alexandria Community Rowing  16:22.63  15:50.23  46
4    261  Baldwin                  Saugatuck Rowing Club        16:27.08  16:00.98  44
5    270  Russel                   Prince William RC            16:50.96  16:07.31  49
6    263  Freedman                 Capital Rowing Club          16:31.29  16:11.04  42
7    267  Lukban                   Alexandria Community Rowing  18:03.34  16:47.74  56
8    269  Nguyen                   Unaffiliated                 17:57.59  17:48.59  37
9    271  Kuntz                    Thompson Boat Center         19:26.32  18:38.62  50
10   265  Lowe                     Annapolis Rowing Club        19:43.69  18:55.99  50
11   266  Adams                    Prince William RC            19:27.11  19:01.01  44
12   268  Garrity                  Prince William RC            DNS                 46


Event #21W  Women's Masters Eight

#    BOW  NAME                     CLUB                    	    TIME      ADJTIME   AGE  PEN
1    273  Radu                     Saugatuck Rowing Club   	    17:55.76  16:55.01  53
2    278  Wisniewski               Annapolis Rowing Club        18:06.45  17:37.20  45
3    281  Boyd                     Prince William RC            18:35.86  17:48.16  50
4    275  Berkovich                Three Rivers Rowing Assoc    18:39.16  18:18.91  42
5    279  Colwell                  Potomac Boat Club            19:45.61  18:19.21  58
6    277  Hott                     Alexandria Community Rowing  18:39.60  18:26.55  39
7    282  Cummins                  Thompson Boat Center         20:07.19  19:19.49  50
8    276  Palastro                 Prince William RC            19:01.09  19:40.84  42   60
9    274  Snyder                   Alexandria Community Rowing  20:46.70  19:54.95  51
10   280  Villanueva               Alexandria Community Rowing  22:02.10  21:14.40  55
11   283  Parker                   Unaffiliated                 23:20.46  21:54.06  58


22 Youth Four-with (M&W)


Event #22M  Men's Youth Four-with

#    BOW  NAME                     CLUB                     TIME
1    285  Eisenberg                Old Dominion Boat Club   18:21.41     
2    284  Elger                    Annapolis Rowing Club    19:06.41     
3    288  Lee                      Wake Rowing              19:09.05
4    289  Provided by Coach        Thompson Boat Center     20:01.73
5    286  Provided by Coach        Thompson Boat Center     21:18.24
6    287  Haywood                  Annapolis Rowing Club    DNS


Event #22W  Women's Youth Four-with

#    BOW  NAME                     CLUB                     TIME      
1    291  TBD                      Thompson Boat Center     19:40.54     
2    290  Coleman                  Annapolis Rowing Club    20:15.09    
3    293  Irons                    Wake Rowing              23:25.37   
4    235  Van Stone                Institute of Notre Dame  23:40.11   
5    292  Easton                   Panther RC               DNS

23 Club Double/Pair(M&W)/Parent-Child Double)


Event #23M  Men's Club Double

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME   
1    295  Cox                 	   Potomac Boat Club       18:35.37


Event #23Y  Men's Open Pair

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME      
1    297  Silverstein              Highlander RC           19:43.24	 
2    298  Breed                    Potomac Boat Club       20:12.52


Event #23P  Parent-Child Double

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME      ADJTIME   AGE  
1	 300  Harder                   Annapolis Rowing Club   20:48.81	 20:47.46  32
2	 299  Bristol                  Potomac Boat Club       DNS       DNS		

Event #23W  Women's Club Double

   No entries in this event this year.


24 Mixed Eight


Event #24   Mixed Eight

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME      ADJTIME   AGE
1    303  Hubbard                  D.C. Strokes            19:50.71	 20:17.56  33
2    302  Holland                  USMC/Henderson Hall     22:08.04	 21:52.74  40


25 Grand Challenge Octuple


Event #25   Grand Challenge Octuple

#    BOW  NAME                     CLUB                    TIME      ADJTIME   AGE
1    304  Felker                   Potomac Boat Club       16:28.15	 15:52.15  47
2    305  Nick                     Occoquan Boat Club      18:06.54	 17:05.79  53


Click here to go back to the results page
.